İade İşlemi Nasıl Yapılır :

Ürün ile gelen iade formunu doldurup, ürün faturası ile birlikte ürünün içine koyarak, iade formunda yazan ( İnönü Cad., Musa İzolluoğlu İşmerkezi, Kat:4, Battalgazi / MALATYA) adresine SÜRAT KARGO ile gönderiniz. [ Sürat Kargo Anlaşmalı Müşteri Kodumuz: 1053914253 ] İade için gönderdiğiniz kargo elimize ulaştığında işleme alınacak ve tarafınıza mail ile bilgilendirme yapılacaktır. Hesabım kısmından iade talebinizi takip edebilirsiniz.


İade Koşulları ve Bilgilendirme :

1] Siparişiniz elinize ulaştıktan sonra 14 gün içerisinde iade veya değişim yapabilirsiniz.

2] Ürünlerin kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza yollanması gerekmektedir, yeniden satılabilirliği bozulmuş ürünler iade kabul edilmez.

3] SÜRAT KARGO dışında farklı bir kargo firması ile gönderilen iade veya değişimler kabul edilmeyecek, kargo bedeli alıcıya ait olmak üzere geri gönderilecektir.

4] Değişim yapılmış bir ürünün tekrar değişimi ya da iadesi yapılamaz.

5] Değişim işleminde kargo ücreti satıcıya aittir, ayrıca iade işleminde kargo ücreti iade ücretinden düşülerek hesabınıza yansımaktadır.

6] Faturası olmayan ürünlerin iadesi yapılmamaktadır. Kargonuzu teslim alırken mutlaka içinde fatura olup olmadığını kontrol ediniz.

7] Teslimat adresi Türkiye dışında olan ürünler için iade veya değişim işlemi yapılmamaktadır.


İade Süreci ve Ücretin Hesaba Yansıması :

İade edilen ürün bize ulaştıktan sonra kontrol edilerek iade süreci başlatılır. Ürün incelenme aşaması ile iade onayı ve işlemin tamamlanma süresi en az 3 en fazla 15 gün sürebilir. 

Havale ile ödeme yapmanız durumunda: sizden ilgili bilgiler talep edilerek ürün bedeli hesabınıza yatırılacaktır.

Kredi Kartı ile ödeme yapmanız durumunda: ürün bedeli kartınıza iade edilecektir. Bankanızın bu bedeli hesabınıza yansıtması 15 günü bulabilir. Bu sürecin MEDCEZİR MODA ile bir ilgisi yoktur. 

Kapıda ödeme durumunda ise: kapıda yapılan kredi kartı veya nakit ödemelerde, iade olarak fatura üzerindeki isme ait bir banka hesabına ücret iadesi yapılmaktadır.


İade Kapsamı Dışındaki Ürünler :

  •  Müşterilerin kendi talebiyle üzerinde değişiklik yapılmış, müşteriye özel tasarlanmış ürünlerin iadesi kabul edilmez.

 Abiye Giyim ürünlerinin iadesi teslim alındığı gün kargoya verilmesi haricinde kabul edilemez.

 Kozmetik Ürünler iade edilemez.


Önemli Not :

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır. Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır. Outlet ürünlerde aksesuar garantisi verilmemektedir.